کدام بیماری‌ها باعث ریزش مو می‌شوند؟

فهرست محتوا

یکی از شایع ترین علل ریزش مو که البته از گذشته بوده و امروزه بیشتر مشاهده می شود، ریزش موهایی هستند که تلوژن افلوویوم نامیده می شوند. دکتر جاوید حسینی متخصص کلینیک مویار در خصوص علت ریزش مو و بیماری هایی که باعث این عارضه می شوند، بیشتر توضیح خواهند داد.

تلوژن افلوویوم

نوعی ریزش مو است که معمولا در اثر استرس زیاد، اضطراب شدید و بیماری های تب دار شدید بروز می کند و معمولا ریزش مو بعد از یک الی سه ماه از عارضه ها و بیماری های فوق اتفاق می افتد.
افرادی که به کلینیک مویار به دلیل تلوژن افلوویوم مراجعه می کنند، دچار ریزش مویی شده اند که یا در زمستان یک بیماری تب دار شبه کرونا گرفته اند و یا از ترس بیماری هایی همانند کرونا و یا ابتلا به استرس و یا اضطراب شدید دچار ریزش موی شدید شده اند، که در حال حاظر نمود پیدا کرده است. در صورت تشخیص و درمان سریع اتفاقی نخواهد افتاد و مو ها مجدد رشد خواهد کرد.

کدام بیماری‌ها باعث ریزش مو می‌شوند؟

چرا تشخیص زود هنگام علت ریزش مو مهم است؟

زیرا تشخیص سریع علت ریزش مو در افراد مبتلا به تلوژن افلوویوم و شروع درمان در اسرع وقت سبب می شود تا بعد از گذشت چند ماه، موهای ریخته شده کاملا باز می گردد.

بیشتر بخوانید
هر آنچه که باید در خصوص درمان ریزش مو دانست

نحوه درمان ریزش مو با تلوژن افلوویوم

نحوه درمان ریزش مو در این افراد، به طور کلی به این صورت است که بعد از آن که علت ریزش مو تشخیص داده شد و متخصص کلینیک مویار از بازگشت و رشد مجدد مو ها اطمینان داشته باشد، درمان های دارویی، مکمل های خاص و برخی از دارو های مالیدنی به صورت ترکیبی تجویز می شود و با رعایت مجموع این درمان ها، موها مجدد رشد خواهد کرد.

ریزش موی آندروژنتیک

از دیگر دلایل مراجعه به کلینیک مویار برای درمان ریزش مو، ریزش موی آندروژنتیک می باشد. که دکتر جاوید حسینی متخصص پوست مو در مویار در ادامه بیشتر توضیح خواهند داد.
ریزش موی آندروژنتیک به این صورت است که از ترکیب آندروژن (هورمون های مردانه) و ژنتیک (وراثت) است. این نوع از ریزش مو در خانم ها و آقایان نیز قابل مشاهده است.
با این که علت این نوع از ریزش مو هورمون های مردانه است، صرفا برای خانم ها ریزش مو اتفاق نمی افتد و شامل آقایان نیز می شود.

نحوه تشخیص ریزش موی آندروژنتیک

تشخیص این مدل ریزش مو از روی ظاهر، بالینی و توسط متخصص موی متبحر امکان پذیر می باشد.

درمان ریزش موی آندروژنتیک

هر چه درمان سریع تر شروع شود، نتیجه بهتری را فرد دریافت خواهد کرد. در صورتی که فرد در فاز های اولیه ریزش مو، درمان را شروع نماید، رشد مو ها انجام شده و برای سالیان طولانی این نتیجه حفظ خواهد شد.

بیشتر بخوانید
تاثیر استرس بر ریزش مو

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 11 =

Call Now Buttonتماس با ما