نکاتی مهم در درمان شپش

فهرست محتوا

شپش یک عارضه بسیار ناخوشانید است که در داخل موها لانه گزینی می کنند و در نهایت موجب ناراحتی و آرزدگی خاطر افراد می گردد. پس برای خلاص شدن از این مشکل می توانند از متخصصین متبحر و کارآمد در حوزه درمان بیماری های مو و شپش کمک بگیرند. البته لازم به ذکر است در کنار استفاده از انواع روش های درمانی موجود باید به نکات بسیار مهم هم توجه کنند تا در نهایت نتیجه مطلوبی حاصل شود.

به گفته خانم دکتر ریحانه مهرگان، فردی که درمان شپش انجام می دهد باید حتما به چند نکته مهم توجه کنند تا بتوانند نتایج اثر بخشی کسب کنند.

  1. درمان حتما خانوادگی است، در ابتدا باید بدانید که درمان شپش یک درمان فردی نیست و یک نوع درمان خانوادگی به حساب می آید این گونه تمام افراد خانواده از خردسال بگیر تا بزرگسال باید از درمان شپش مطابق سن و شرایط فیزیکی شان بهره مند شوند. زیرا دارو های و روش های درمانی متفاوت و متناسب با شرایط شان وجود دارد.
  2. آب در حال جوش نابود کننده تخم شپش ها، تا زمانی که درمان کامل شود تمام لباس ها، رخت خواب های تان را به مدت نیم ساعت داخل آب در حال جوش بگذارید. اما بسیاری از افراد به اشتباه به جای این کار از درجه 90 لباسشویی خود استفاده می کنند که بر اساس تحقیقات انجام شده این روش تاثیر گذار نخواهد بود. در این مورد هم همانطور که گفته شد، حتما باید تمام افراد خانواده رعایت کنند تا از خانواده شان ریشه کن شود. روش دیگری هم برای رفع شپش وجود دارد لوازم، لباس ها و رختخواب ها را داخل دو کیسه در بسته بدون هوا به مدت سه هفته بگذارید این گونه دیگر اثری از تخم شپش ها مشاهده نخواهد شد.
  3. شپش های سیریشی، به آن دسته از تخم های شپشی گفته می شود که بعد از اتمام روند درمان باز هم به مو ئها چسبیده و جدا نمی شود که در چنین شرایطی متخصصین پیشنهاد می کنند که افراد از مواد غذایی سس مایونز استفاده کنند این گونه سس های تهیه شده را طی یک الی دو مرتبه در طول درمان به موهای تان آغشته کنید و بعد با کمک شانه های دانه ریز موهای تان را شانه بزنید تا تخم شپش ها از موها برداشته شوند.
بیشتر بخوانید
ماینوکسیدیل

نکته نهایی

همانطور که در مبحث پیشین نیز بدان اشاره شد، این نکات در درمان این عارضه بسیار مهم است به طوری که بار ها مشاهده شده است به دلیل عدم رعایت این نکات افراد مبتلابه سال ها تحت درمان قرار گرفته اند اما باز هم درگیر آن هستند.

 

مرکز تخصصی تشخیص و علت یابی و درمان ریزش مو مویار نکاتی طلایی درباره درمان شپش مو در این مقاله ذکر کرده است. برای دریافت اطلاعات ببیشتر ، مشاوره و درمان  توسط متخصصین کلینیک مویار از روش های زیر اقدام نمایید.

شماره تماس کلینیک ۴۴۰۰۵۰۲۷ -۰۲۱
اینستاگرم کلینیک مویار

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − یازده =

Call Now Buttonتماس با ما