رژیم خودسرانه و ریزش مو

فهرست محتوا

یکی از مهم ترین مسائلی که امروزه اهمیت ویژه ای در درمان ریزش مو دارد ، ارتباط رژیم خودسرانه و ریزش مومی باشد  ، معمولا افراد با رژیم های یک هفته ای و یا چند روزه تمایل دارند تا حجم زیادی از چربی های بدن خود را کاهش دهند ، با توجه به اهمیت  تغذیه سالم و به انداره در طول دورانی که تصمیم برای کاهش وزن دارید ، باید به این نکته توجه داشته باشید که رژیم  باید تحت تظر متخصص تغذیه  تجویز گردد تا تمامی گروه های غذایی را شامل شده و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین نماید .

متخصص تغذیه به خوبی می تواند به شما بگوید که چه مواد غذایی را باید مصرف کنید و از چه مواد غذایی پرهیز نمایید ، همچنین با توجه به نیاز بدن تعیین می نماید که برای کاهش وزن یک کیلو گرم در طول هفته باید چه مقدار مواد غذایی مصرف نمایید .

یکی از عوارض استفاده از رژیم های غذایی خودسرانه این است که فرد بدون اگاهی از نیاز بدن خود اقدام به گرفتن رژیم های مختلفی می نماید ، این رژیم در ابتدا شاید مقداری از وزن و یا آب بدن شما را کاهش دهد اما در نهایت می تواند با یک عارضه ناراحت کننده یعنی ریزش مو همراه باشد . زیرا رژیم های خودسرانه پایه علمی ندارند و البته با اتکا به آنها ویتامین های مورد نیاز بدن حذف شده و در نهایت باعث می شود که موهایتان دچار ریزش بگردد .

بیشتر بخوانید
تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

بنابراین حتما حتما باید با توجه به نیاز روزانه بدن به انواع ویتامین ها و مواد غذایی مختلف باید رژیم لاغری را شروع نمایید .

این اصل همواره وجود دارد که کمبودهای رژیم غذایی غیر استاندارد باعث کم شدن ویتامین ها و ریزش مو  می شود .

یکی از عوارض دیگر رزیم های خودسرانه ، افت پوست و شل شدن آن می باشد .. همانطور که می دانید سلامت پوست و مو تا میزان بسیار قابل توجهی به ویتامین هایی که در طول روز دریافت می نمایید بستگی دارد ، در صورتی که ویتامین ها و مواد معدنی مناسب وارد بدن نشود، این کمبودها با افتادگی پوست و ریزش مو همراه خواهند بود .

مصرف قرص های لاغری و ریزش مو

یکی از مواردی که برای درمان ریزش مو مد نظر قرار می گیرد ، بررسی مصرف قرص های لاغری توسط فرد می باشد . بد نیست بدانید که مصرف برخی از قرص های لاغری مانند ونوستات باید تحت نظر پزشک و طبق قوانین خود انجام شود ، چر که ونوستات و یا سایر قرص های لاغی با دفع ویتامین های ضروری بدن همراه هستند ، هرچند که ممکن است لاغری  و کاهش وزن را در پی داشته باشند اما با استفاده مداوم از آن ها ( حدودا یک هفته تا ده روز ) فرد شاهد ریزش مو خواهد شد ، بنابراین این اصل را مد نظر قرار دهید که کاهش وزن همواره باید با رعایت اصول و البته با توجه به نیاز بدن انجام شود ، چرا که اگر وزن شما به صورت کاملا غیر علمی کاهش یابد اولا امکان بازگشت مجدد آن وجود دارد و ثانیا ممکن است عوارض ظاهری و باطنی بسیاری را برای شما در پی داشته باشد ، از مهم ترین عوارض رژیم های خودسرانه آسیب رساندن به موها و افتادگی پوست می باشد .

بیشتر بخوانید
مصرف غذای چرب و ریزش مو

مطالب دیگر ما را نیز مطالعه نمایید :

بهترین مرکز درمان ریزش مو در تهران

تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

ریزش مو بر اثر رنگ کردن

 

 

 

 

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 3 =

Call Now Buttonتماس با ما