ریزش مو یکی از آن دسته از مشکلات بسیار شایع در بین مردان و زنان است که باعث کلافگی و افت خلق در آن ها می شود. در این راستا راهکار های فراوانی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارد، اما این که کدام روش را برای این نوع از پیشگیری در پی بگیرید را باید از متخصص پوست و مو و زیبایی که در کلینیک های درمان ریزش مو مشغول به فعالیت هستند و خدمات ارزنده و با کیفیتی را ارائه می دهند، مشورت بگیرید چرا که عوامل متعددی در بروز ریزش مو در افراد دخیل است. البته به هیچ وجه نباید نکته ای بسیار مهمی را فراموش کنید آن هم این است که ریزش مو به مقداری در طول روز برای تمامی افراد در گروه های سنی مختلف امری طبیعی است و چنانچه بیش از اندازه دچار این عارضه شدید می توانید به بهترین مراکز درمان ریزش مو مراجعه کنید.

8 توصیه مهم برای پیشگیری از ریزش مو

فهرست محتوا

برای جلوگیری از ریزش مو لازم است که با انواع روش های متعدد و کار آمد آن آشنا شوید و راهکار متناسب را برگزینید تا از ریزش مو خلاص شوید. در ادامه به برخی از مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد:

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی ریزش مو

1. موهای تان را مداوم شستشو دهید

در نظر داشته باشید محصولات معتبر و شامپو برای جلوگیری از ریزش مو تاثیر به سزایی دارند.

2. موهای تان را بیش از حد نکشید

می دانید چرا؟ چون موهای تان از حالت انعطاف پذیری خاصی برخوردارند زمانی که اقدام به بستن موهای تان با کش موهای سفت می کنید ممکن است به بافت موهای تان آسیب جدی وارد شود و در نهایت به مرور زمان ممکن است باعث شل شدن پیوند مو با پوست سر شود.

3. تا حد امکان از سشوار و اتو مو استفاده نکنید

اگر می خواهید راه های جلوگیری از ریزش مو را به خوبی در پیش بگیرید نباید از عوارض استفاده از این نوع وسایل حرارتی صاف کننده مو غافل شوید چرا که موجب هیدراته شدن فولیکول های مو می شود.

اتو وسشوار عامل ریزش مو

استفاده از اتو سشوار را به حداقل برسانید

4. رنگ کردن مو را به حداقل برسانید

توصیه بسیار مهمی که از سوی متخصصین این حوزه درمانی اکید مطرح می گردد استفاده حداقلی از رنگ موهای و مواد شیمیایی برای افزایش جذابیت و جلوه ی مو ها است.

5. از محصولات مناسب جهت تقویت مو استفاده کنید

با استفاده از محصولات معتبر تقویت کننده موهای تان می توانید روند ریزش مو را به شدت کاهش دهید.

بیشتر بخوانید
رژیم خودسرانه و ریزش مو

6. استفاده از برس های نرم و مناسب موهای تان

همانطور که می خواهید موهای زیبا و جذابی داشته باشید و در عین حال سالم و با طراوات بهتر است از انواع شانه های مناسب موهای تان استفاده کنید تا با لطافتی خاصی موهای تان را صاف و یکدست کنند. علاوه بر آن با کشیدن برس بر روی مو می توانید پروتئین های کراتینه که روی موهای جمع شده اند را از سمت بالا به پایین هدایت کنید و در همه جا موهای تان به طور یکسان پخش شود.

7. برنامه غذایی مناسبی در پیش بگیرید

سعی کنید تا می توانید رژیم غذایی ریزش مو حاوی سبزیجات و پروتئین های موجود در آن را انتخاب کنید و با مصرف روزانه این نوع مواد غذایی مهم فرآیند ریزش موی تان را به تعویق بیاندزاید.

برنامه غذایی

برنامه غذایی مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

8. موهای تان را ماساژ دهید

بله تعجب نکنید می توانید موهای تان را ماساژ دهید، ماساژ دادن برای همه ما می تواند حسی دلپذیر را رقم بزند. با توجه به تحقیقاتی که اخیراٌ انجام شده است داشتن 4 دقیقه ماساژ مو و پوست موی سر در هر روز باعث رشد مفید مو و جلوگیری از ریزش می شود.

نتیجه گیری

بیشتر بخوانید
نکات مهم چربی کف سر و ریزش مو

بر همگان مرهبن است که موهای سر یکی از آیتم های اصلی جذابیت ظاهری در زنان و مردان است پس مراقبت از آن ها در اولویت زندگی انسان ها قرار می گیرد. شما می توانید قبل از این که دچار ریزش مو شوید با رعایت موارد مذکور جلوی بروز چنین فاجعه ای را بگیرید.

 

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =

Call Now Buttonتماس با ما