حقایق باورنکردنی کاشت مو

فهرست محتوا

اگر برای درمان ریزش مو ، روش کاشت مو را انتخاب کرده اید باید حقایق باورنکردنی کاشت مو را بدانید .

.

اگر کاشت مو انجام داده اید و مراقبت های بعد از آن را نمی دانید .

مطلب ارائه شده توسط دکتر ریحانه مهرگان ، متخصص پوست و مو را در خصوص کاشت مو و نکات مهم آن  مطالعه نمایید .

امروزه کاشت مو یکی از روش های ارائه شده برای از بین بردن کچلی مو و یا درمانی برای ریزش مو محسوب می شود . کاشت مو باید توسط متخصص پوست و مو در  بهترین مرکز درمان ریزش مو در تهران و در یک مرکز معتبر انجام شود تا کیفیت انجام آن بسیار بالا و موفق باشد .

دقت داشته باشید که برای کاشت مو باید شرایط ابتدایی لازم را در اختیار داشته باشید که بررسی این مساله به عهده متخصص کاشت مو می باشد . با معاینه و انجام آزمایشات مختلف و مورد نظر به این نتیجه خواهند رسید که آیا شما برای انجام کاشت مو ایده آل هستید یا خیر .

افراد مناسب برای کاشت مو

اینکه چه افرادی برای کاشت مو مناسب می باشند پاسخ بسیار طولانی خواهد داشت اما به اختصار می توان گفت که کسانی که شرایط زیر را داشته باشند می توانند نسبت به کاشت مو اقدام نمایند :

 • افرادی که بیماری های زمینه ای مانند دیابت نداشته باشند .
 •  افرادی که مبتلا به بیماری افزیش فشار خون نباشند .
 • افرادی که چربی خون متناسبی دارند و مبتلا به چربی خون نیستند .
 • افرادی که بیماری های زمینه ای مانند هپاتیت ندارند .
 • همچنین افرادی که مبتلا به بیماری های تومورال نمی باشند . 
 • کسانی که تحت درمان های سرطان و شیمی درمانی نیستند . 
 • خواب آن ها تنظیم است و به مقدار کافی خواب و استراحت دارند .
 • از مصرف سیگار و قلیان خودداری می نمایند . 
 • افرادی هستند که تحرک و فعالیت ورزشی کافی و مطلوبی دارند 

 

در صورتی که فرد شرایط ایده آل برای کاشت مو رو داشته باشد می تواند نسبت به انجام آن اقدامات لازم را انجام دهد . اما نکته ی بسیار مهمی که در کاشت مو وجود دارد اهمیت ویژه ی سلامت عمومی فرد برای کاشت مو می باشد . زیرا در صورتی که فرد افزایش وزن داشته باشد ، یا دخانیات مصرف نماید ، هم چنین افرادی که کم تحرک هستند و یا به بیماری های زمینه ای مبتلا هستند نتیجه ی خوبی از کاشت مو دریافت نمی کنند . بهتر است ابتدا شرایط ایده آل برای کاشت مو را ایجاد کرده و بعد برای آن اقدام نمایید .

بیشتر بخوانید
بهترین مرکز درمان ریزش مو در تهران

چرا کاشت مو نا موفق می شود ؟

در شرایطی که فرد دچار بیماری هایی مانند چاقی و .. باشد و یا چربی خون داشته باشد، موها به شدت شروع به ریزش می کنند ، به طور کلی ارتباط

رنگ مو و ریزش مو ( ریزش مو بر اثر رنگ کردن )

تاثیر آلودگی هوا بر ریزش مو

مصرف غذای چرب و ریزش مو

تاثیر بلندی مو بر ریزش مو

تاثیر تخمدان پلی کیستیک بر ریزش مو

عوارض مصرف خودسرانه ویتامین ها و ریزش مو

ثابت شده است . اما مواردی که نام برده شد می تواند علاوه بر نا موفق بودن نتیجه ی کاشت مو باعث از بین بردن موهای ابتدایی فرد نیز بشود .

نکته ی مهم دیگر تفاوت نتیجه ی حاصل از کاشت مو در زنان و مردان می باشد .

نتیجه ی کاشت مو در زنان چه تفاوتی با مردان دارد ؟

ریزش مو و یا کم شدن حجم موها در خانم ها معمولا به صورت پراکنده و در تمامی سطح پوست سر اتفاق می افتد . بنابراین مواردی مانند کچلی جلوی سر و یا کف سر در خانم ها دیده نمی شود . در صورتی که الگوی ریزش مو در آقایان به صورتی است که معمولا قسمت جلوی سر ناحیه پیشانی تا وسط سر خالی می شود و دچار ریزش موی شدید و در نهایت طاسی کامل می گردد .

این تفاوت باعث می شود که نتیجه ی کاشت مو نیز در خانم ها و آقایان متفاوت باشد.

کاشت مو در خانم ها :

در کاشت مو برای خانم ها نیاز است تا بانک مناسبی در اختیار جراح باشد . بانک موی مناسب معمولا در پشت سر قرار دارد که جراح با شکاف یک نوار اقدام به برداشتن موها می نماید . البته ممکن است که روش هایی برای برداشتن فولیکول مو به کار گرفته شود که نیازی به برش نوار سر نباشد . اما یک خطر شما را تهدید می کند ، چرا که بری کاشت فولیکول های جدید در قسمت های مختلف نیاز به ایجاد شکاف می باشد . با ایجاد هر شکاف برای کاشت یک عدد تار مو، ممکن است تعدادی از موهای اصلی فرد از بین برود . نتایجی که تا به امروز از کاشت مو در خانم ها دیده می شود ، کاهش میزان موها بعد از کاشت مو می باشد . در حقیقت نه تنها موهای فرد بیشتر نمی شود ، بلکه موهای اولیه نیز دچار آسیب ریشه شده و از بین می روند. در نتیجه به خانم ها برای درمان ریزش مو روش کاشت مو توصیه نمی شود زیرا میزان موفقیت با وجود اینکه کاشت مو بسیار خوب و با دقت انجام شده باشد ، بسیار کم خواهد بود .

بیشتر بخوانید
درمان ریزش مو

 

کاشت مو در آقایان: 

کاشت مو در آقایانی که دخانیات مصرف نمی کنند ، چاق نیستند و شرایط ابتلا به بیماری های زمینه ای را ندارند موفق خواهد بود . اگر بانک موی ایده آلی داشته باشند تنها عارضه ای که به جا می ماند اسکار برش نواری شکل دور سر می باشد . البته اگر موهای این ناحیه پر پشت و مناسب باشد بعد از مدتی توسط موهای بلند شده پوشانده خواهند شد . نتیجه ی کاشت مو در آقایان در شرایطی که عوامل ریزش مو درمان شده باشد موفق و موثر خواهد بود . اما یک نکته مهم در این خصوص وجود دارد .

بعد از کاشت مو تمامی مشکلاتی که باعث ریزش موهای عادی می شوند برای موهای کاشته شده هم باعث ریزش مو می شوند .

به خصوص در مواردی که فرد به بیماری لیکن پلان مبتلا شده باشد .در صورت ابتلای فرد به بیماری لیکن پلان به هیچ عنوان کاشت مو توصیه نمی شود . لیکن پلان یک بیماری پوستی است که باعث ریزش موی سر می شود و تمام ریشه ی مو را تحت تاثیر قرار می دهد با ابتلای فرد به این بیماری و انجام کاشتش مو ،  بیماری فعال تر و شدید تر شده و باعث  تخریب ریشه موهای اصلی و  موهای کاشته شده می گردد .  توصیه می شود که تا زمانی که نسبت به ابتلای این بیماری مطمئن نشده اید  برای کاشت مو اقدام نکنید. زیرا لیکن پلان یک بیماری پنهان و یک دلیل بسیار مهم برای ریزش مو محسوب می شود که تنها توسط متخصص پوست و مو قابل تشخیص است . چه بسا اگر دلیل اصلی ریزش موها ابتلا به لیکن پلان باشد با شیوه های مختلف درمان ریزش مو می توان موها را مجدد وارد فاز رشد نمود و دیگر نیازی به کاشت مو نخواهد بود .

بیشتر بخوانید
داروهای ضد ریزش مو و بیماری کرونا

 

مراقبت های لازم بعد از کاشت مو

بعد از انجام کاشت مو دلایل ایجاد ریزش مو را به دقت به خاطر بسپرید و مواردی که مانع از ریزش مو می شوند و برای نگهداری از موهای کاشته شده مد نظر قرار می گیرند را رعایت نمایید . به طور کلی باید توجه داشته باشید که تمامی مشکلاتی که باعث ریزش موهایتان شده اند ، می توانند موهای کاشته شده را نیز درگیر و باعث ریزش آن ها بشوند . پس در نظر داشته باشید که همواره :

 • از چاقی و اضافه وزن پرهیز کنید .
 • فعالیت  و تحرک مطلوبی داشته باشید .
 • چربی کف سر را کنترل کنید تا موهای کاشته شده به خوبی حفظ شود
 • از شامپو و محصولاتی که مخصوص موهایتان است استفاده نمایید .
 • مصرف غذاهای چرب و فست فود ها را کنترل نموده .
 • سیگار و قلیان که عامل مهمی برای ریزش مو می باشند را ترک نمایند .
 • در کنار پرهیز هایی که مد نظر هستند بهتر است برای رشد موهای کاشته شده و افزایش تعداد آنها از مزوتراپی و پی آر پی استفاده نمایند .
 • همچنین در مصرف الکل در افرادی که مقداری زیادی الکل مصرف می کنند باید رعایت حد اعتدال وجود داشته باشد زیرا الکل می تواند موهای عادی و کاشته شده را از بین ببرد و باعث ریزش مو بگردد.

 

 

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 17 =

Call Now Buttonتماس با ما