همانطور که می دانید ریزش مو به عنوان یکی از شایع ترین معضلات افراد در جامعه کنونی ما بدل شده است که عوامل متعددی بر ایجاد چنین عارضه تاثیر گذار است. یکی از مهم ترین ان ها که اغلب در افراد مبتلا به ریز مو مشاهده شده است استرس و اضطراب بیش از حد بوده است. متاسفانه از گذشته تا کنون  شدت استرس و اضطراب در میان افراد بیشتر شده و همین امر موجب بروز بساری از بیماری با ریشه استرس است. محققان با توجه به تحقیقاتی که انجام داده اند دریافته اند که استرس نقش به سزایی در ریزش مو افراد دارد. به همین جهت در این مقاله بر آن شده ایم تا در مورد تاثیر استرس بر ریزش مو اطلاعاتی در اختیارتان قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید:

به چه دلیل استرس باعث ریزش مو می شود؟

فهرست محتوا

با توجه به مطالعات انجام شده، استرس بنا به دلایل مختلفی باعث ریزش مو می شود. بهتر است بدانید استرس به صورت مستقیم مو ها را در فاز ریزش یا همان تلوژن فاز می برد، این اتفاق معمولاٌ بسته به شدت استرس، از همان لحظات اولیه استرس های شدید به صورت ریزش های سکه ای بروز داده می شوند. اما در پاره ای از موارد مشاهده شده است که بعد از گذشت مدت زمانی حدود یک یا دو ماه  معمولاٌ دو ماه بعد استرس مو ها وارد فاز  یا تلوژن افلوویوم یا همان فاز ریزش مو می شوند.

بیشتر بخوانید
عوارض کراتین مو در سالن های زیبایی

سایر عوامل استرسی که می تواند باعث ریزش مو شود، عبارت اند از:

فرم های دیگری از استرس که می تواند باعث ریزش مو شود به صورت غیر مستقیم تاثیر گذار است استرس اگر با رنگ کردن های متعدد مو همراه باشد با احتمال زیاد باعث ابتلا به بیماری لیکن پلانو پیلاریس می شود  در این شرایط بهتر است ما زمان های دچار استرس شدید می شویم موها را به صورت متعدد رنگ نکنیم زیرا ریزش مو سر را تشدید می کند.

تغییرات هورمونی هم یکی دیگر از عواملی است که می تواند بر این ایجاد چنین عارضه ای تاثیر بگذارد، در این حالت هورمون های مردانه که افزایش می یابند و در نهایت ریزش مو اتفاق می افتد. همینطور ابتلا به عارضه سندروم پلی کیستیک تخمدان هم در افزایش هورمون های مردانه تاثیر میگذارد و منجر به ریزش مو می شود.

اختلال خواب که به گفته بسیاری از متخصصین و پژوهشگران خود به عنوان یک نوع استرس شناخته می شود نیز می تواند در ریزش موی افراد نقش به سزایی داشته باشد، پس فرآیند خواب خود را کنترل کنید.

درمان ریزش مو ناشی از استرس

دکتر ریحانه مهرگان متخصص پوست، مو و زیبایی، اولین نکته ای در مورد درمان ریزش مو ناشی از استرس، عنوان می کند، افراد مبتلا به این عارضه تا جایی که می توانند از شدت استرس و اضطراب خود به کمک انواع روش های مختلف در کنار متخصصین این حوزه درمانی، بکاهند و با رفع استرس در جهت درمان ریزش مو خود گامی بلند برداشته اند.

بیشتر بخوانید
رژیم غذایی ریزش مو

نکته نهایی

((ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است)) این جمله از پیشینیان ما سینه به سینه به ارث رسیده است، پس هر گاه هر نوع علائم غیر طبیعی را مشاهده کردید حتما در اسرع وقت به یک پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی در یک کلینیک معتبر درمان ریزش مو مراجعه کنید تا بتوانید در جهت کاهش علائم مذکور و تشخیص به موقع آن برآیید این گونه روند بهبودی سریع تر طی می شود و نتیجه مطلوبی خاص می شود.

 کلینیک درمان ریزش مو مویار با استفاده از جدید ترین روش ها و تکنیک های درمانی موجود در جهان موهای از دست رفته تان را بازگردانید.

راه های برقراری ارتباط با کلینیک مویار:

صفحه اینستاگرام

شماره تلفن: ۰۲۱۴۴۰۰۵۰۲۷

دکتر ریحانه مهرگان

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو انجمن متخصصین پوست آمریکا
▪️ شرکت در کنگره پوست میلان سال 2019
▪️ شرکت در کنگره پوست EADV سال 2019
دکتر جاوید حسینی

متخصص پوست، مو و زیبایی

▪️ ورودی ٧١ پزشکی عمومی
▪️ نفر اول (یک درصد اول دانشگاه)
▪️ رتبه ۶ کل کشور در امتحانات سراسری پره انترنی کشور(اسفند ٧۶)
▪️ رتبه ٨ کل کشور در امتحانات ورود به تخصص در بین همه شرکت کنندگان در کلیه رشته ها
▪️ رتبه اول بین نفرات وارد شده به رشته پوست در کل کشور (اسفند٧٧، و مهر ٧٨)
▪️ اتمام دوره بورد تخصصی پوست (مهر ٨٢) از دانشگاه تهران

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 5 =

Call Now Buttonتماس با ما